top of page

Spojila nás hudba

A k té patří TANEC!  Je to jako magnet.


Věnujeme se tradičním rytmům západní Afriky, ze zemí Guinea Conakry, Mali a Pobřeží slonoviny. Africká hudba je rytmicky až neuvěřitelně bohatý a pestrý styl, který nás uchvátil svou energií a silou. Pro mnohé lidi je zatím nepoznanou krajinou. A proto jsme tu, abychom se s vámi o toto kulturní bohatství podělili. 

Uslyšíte nás hrát na tradiční bubny zvané Djembe, Basové bubny neboli Dunduny a Chequere. Hudbu doprovázíme tancem. Divokým, nespoutaným, radostným. Každá tanečnice skrze něj vyjadřuje svojí jedinečnou osobnost. Naše choreografie jsou směsí ryze tradičních kroků a moderního stylu afrického folkloru. 

IMG_7589.jpg

Tiriba

236557478_4015048041938877_7879426639624564358_n_edited.jpg

Marie

Frontwoman, choreografka a srdce naší kapely. 
Energická bytost, která procestovala různé kouty světa při studiu psychoterapie, jógy a tance. Když poprvé vyzkoušela africké tance, byla to láska na první pohled, poslech i prožitek. Kromě vedení tanečních lekcí je naší choreografkou a těšíme se až vám její energické choreografie ukážeme na živo!

IMG_7592.jpg

Tomáš

Prvním mužským elementem, který zařizuje to, aby naše úsilí mělo smysl je Tomáš. Rytmus z něho srší na všechny strany a to stojí za poslech. Dříve hrál na kytaru, harmoniku a klavír. Nakonec ho hudební vášeň přivedla k nástroji djembe, které odstartovalo novou etapu. Se srdcem na dlani doprovází i taneční lekce a díky němu se nám tančí s radostí.

IMG_7491.jpg

Myška

Další nálož energie je Myška alias "AfroPant". Až ji uvidíte tančit, pochopíte proč získala tuto přezdívku. Z jejího úsměvu se dá čerpat inspirace celé dny.  Energie, kterou září do všech stran a radost z tance vás pohltí. Míša je naše švadlena a vděčíme jí za  krásné kostýmy. Navíc nás na zkouškách pravidelně rozmazluje zdravými pečenými dortíky z vlastní výroby.

IMG_7533.jpg

Míša

Další charismatická bytost je naše Míša. Hlavní zpěvačka a afro nadšenkyně. Na lekcích a zkouškách chybí jen když je těhotná. V dětství se věnovala tanečnímu stylu rock and roll a je to poznat. Nejenže má rytmus v těle, ale tančí jako bohyně. Dokáže se naprosto napojit na hudbu a tanec a souznít v jeden energický balíček.

IMG_7476.jpg

Klára

Klára sdílí lásku k africkým tancům už pár let a dříve byla součástí jiné afro kapely. Naštěstí ji kroky života zavedly k nám do Plzně a teď si můžeme užívat jejího nadšení a zápalu. Klárka se nám stará o facebook a instagram a mooooc pěkně jí to píše. Až uvidíte jak divoce umí tančit bývalá krasobruslařka, budete se divit, že pod ní nepraskl led.

271638820_214686614207828_7890917520599551186_n.jpg

Roman

V našem seskupení hýří energií a elánem a jeho poznávací znamení jsou různobarevné outfity. Vyniká mimo jiné ve svém smyslu pro humor a v naší kapele je jeho hlavní funkce hraní na trojset basových bubnů. Rád si ale zahraje i na djembe. Své zkušenosti a talent předává dál na lekcích bubnování.

239396330_131287775881046_8575180862818561986_n.jpg

Ondra

V naší skupině je nepostradatelnou součástí doprovodu, rytmu a úsměvu. Kromě bubnování má Ondra ještě jeden hudební koníček. Můžete ho potkat jako DJ Bombashe na akcích, kde vám zahraje širokou paletu hudebních žánrů. Jeho srdcovka je ale Reggae. Více se dozvíte na stránkách The Original Kumbash Sound.

IMG_7497.jpg

Kristýna

Vždy elegantní, jemná a zároveň energická doktorka, která dohlíží na náš srdeční rytmus. V minulosti tančila balet a step, ale když objevila kouzlo afrických tanců, bylo jasno. A pozor! Afro prý léčí. "Jakmile ti začne bušit srdce a cítíš vibrace, je to tam:)", říká paní doktorka. Když odhodí plášť, umí to pěkně rozpálit.

IMG_7422.jpg

Tamara

Naše externí chequeristka. Hraje na nástroj zvaný chequere, který je vyrobený z calabasy (tykev) a opletený mušlemi nebo korálky. S chutí nám s ním chřestí do tance. Tamara je sportovkyně každým coulem a teď už i tanečnice. Ráda poznává nové věci a proto zkusila i afro, které si zamilovala na první skok.


IMG-20220619-WA0020.jpg

Míša

Nejnovějším přírůstkem v řadách tiribáckých tanečnic je Míša. Tanec a rytmus miluje celý život a přijetím do Tiriby si plní jeden ze svých snů. V Míše jsme objevili organizační talent a tak se s ní budete potkávat i ve funkci naší manažerky. Krom tance miluje přírodu a aktivně se podílí na její obnově prostřednictvím neziskovky Sázíme stromy, kde působí jako koordinátor výsadeb.

bottom of page